ELKO Polska Sp. z o.o.

O SPÓŁCE 

ELKO Group to jeden z czołowych dystrybutorów sprzętu informatycznego, produktów elektronicznych oraz rozwiązań dla konsumentów dostępnych w regionie. Reprezentuje 400 producentów branży informatycznej. Firma zapewnia szeroki wybór produktów i usług, a z jej oferty korzysta ponad 10 000 sprzedawców detalicznych, lokalnych producentów komputerów, integratorów systemów i przedsiębiorstw działających w różnych branżach na terenie ponad 30 europejskich i środkowoazjatyckich krajów. W 2007 roku ELKO Group stało się pierwszą łotewską firmą, która osiągnęła obrót w wysokości 1 miliarda USD. Jego rola jako dystrybutora produktów i rozwiązań IT polega na łączeniu wiedzy naszych partnerów i udostępnianiu jej naszym klientom. W podejściu do klienta ELKO wyróżnia dokładanie wszelkich starań, aby zrozumieć jego rzeczywiste potrzeby w celu znalezienia możliwie najlepsze rozwiązania.

BIURO RACHUNKOWE JWW- DZIAŁANIA 

W 2018 roku Elko Group z siedzibą w Rydze postanowiło rozszerzyć swoją działalność o odział w Polsce.  Po otrzymaniu kilkunastu ofert, licznych konsultacjach dotyczących warunków współpracy postanowiono nawiązać współpracę z JWW, które podjęło się już samej rejestracji spółki. Dopełnienie wszystkich procedur i formalności z tym związanych umożliwiło szybkie rozpoczęcie działalności na rynku. Dzięki kompetentnemu doradztwu biznesowemu możliwe było dostosowanie najkorzystniejszych strategii rozwojowych zarówno do obowiązujących przepisów prawa, jak i do międzynarodowych standardów.

 

WSPÓŁPRACA 

W 2018 roku JWW złożyło wniosek o rejestrację Elko Polska do Krajowego Rejestru Sądowego, a po uzyskaniu wpisu, na podstawie udzielonego pełnomocnictwa, dokonano również rejestracji do VAT. Od tego momentu  JWW czuwa nie tylko nad prowadzeniem pełnej księgowości, ale także świadczy usługi z zakresu kadr i płac. Spółka korzysta także ze wsparcia JWW w zakresie zmian organizacyjno-prawnych.   

 

https://www.elkogroup.pl/

Aktualności