ERP

ERP

Biuro rachunkowe pomoże w zrównoważonym rozwoju Twojej firmy. W tym celu nasi specjaliści zapewniają obsługę zaawansowanych systemów ERP. Skontaktuj się z nami  by poznać szczegóły oferty idealnie dopasowanej do Twoich potrzeb.

Dziś firmy funkcjonują na rynku globalnym, który choć daje nieprzebrane możliwości rozwoju, znacząco utrudnia zarządzanie. Zmieniające się realia gospodarki mogą jednak stać się dla Ciebie szansą odniesienie sukcesu. Pomoże w tym rozwiązanie oferowane przez nasze biuro rachunkowe. ERP, czyli planowanie zasobów przedsiębiorstwa (nazywane również jako zaawansowane zarządzanie zasobami) pojawiło się w latach 90 jako odpowiedź na rosnące potrzeby korporacji i przedsiębiorstw, dla których granice przestały mieć znaczenie. Dzięki stworzeniu zintegrowanej bazy danych i wykorzystaniu jej poprzez zaawansowane oprogramowanie można z dużą precyzją gospodarować własnymi zasobami oraz planować wszystkie operacje.

Systemy ERP pozwalają na ścisłe połączenie procesów zarządzenie, nawet z pojedynczymi produktami. Wdrażając nasze oprogramowanie tworzysz rozbudowaną sieć relacji. Wszystkie wykonywane operacje śledzone są przez algorytmy, które informują odpowiedni dział o sprzedaży, realizacji dostawy, zwrotach, stanie magazynu. Z łatwością możemy wycofać przeterminowana partię produktów, a dzięki raportom z wyprzedzeniem otrzymywać informacje o potencjalnej liczbie nowych zamówień, co ułatwia planowanie zakupów i produkcji.

Im więcej jednostek spaja system, tym większą kontrolę zyskujemy nad produktami. W najbardziej kompleksowej wersji ERP ma możliwość analizy całej historii produktu od zejścia z taśmy produkcyjnej po dostawę do klienta.

Jak działają?

By lepiej zrozumieć oprogramowanie wystarczy spojrzeć na ERP jako system gromadzący dane o wszystkich szczegółach funkcjonowania przedsiębiorstwa. Analizując informacje pod dowolnym kątem udostępnia odpowiednim gałęziom firmy kompleksowe informacje o poszczególnych działaniach: Dział marketingowy wiedząc do jakich branży trafiają produkty, oraz którymi kanałami kontaktował się z firmą klient zdoła idealnie dopasować formę i treść reklamy. Magazyn korzystając z informacji działu sprzedaży potrafi z wyprzedzeniem przewidzieć zwiększone lub zmniejszone zapotrzebowanie, dopasowując do tych trendów produkcję. Centrum firmy przenosi się więc do księgowości i rachunkowości, które zyskują szeroki zakres narzędzi kontrolujących przepływ finansów czy innych operacji. Oprócz prowadzenia tradycyjnej rachunkowości, nowoczesne systemy pozwalają na pełne zarządzanie zasobami firmy. Moduł pozwala na stworzenie precyzyjnej analizy, w której zawierają się informacje m.in. o ryzyku finansowym, kosztach operacyjnych, przepływie transakcji. W ten sposób otrzymujesz przejrzysty obraz działalności całej firmy, oraz informacje o jej rzeczywistej wartości. Drobiazgowa kontrola wszystkich elementów wyraźnie poprawia bezpieczeństwo wszystkich procesów biznesowych i operacji finansowych.

Powstaje sieć naczyń połączonych, które dzięki systemowi ERP są synchronizowane, a optymalizacja na poszczególnych gałęziach umożliwia regulację koszty, minimalizowanie strat i maksymalizowanie zysków.

Największym atutem systemu jest jego wysoka uniwersalność i elastyczność w dostosowywaniu się do potrzeb klienta. Na rzecz mniejszych firm oferujemy system o budowie modułowej. Najczęściej instalowane moduły obejmują obszary:

  • księgowość i rachunkowość;
  • magazynowanie;
  • śledzenie realizowanych dostaw;
  • planowanie produkcji;
  • transport i zaopatrzenie;
  • sprzedaż i zarządzanie relacjami z klientami.

Instalację oprogramowania zawsze poprzedza się analizą potrzeb przedsiębiorstwa. Na jej podstawie wybiera się rozwiązania, które wpłyną na realną poprawę funkcjonowania firmy. W ten sposób płacisz, tylko za to, czego rzeczywiście potrzebujesz.

Średnie lub duże organizacje mogą potrzebować bardziej zaawansowanego oprogramowania, najlepiej z własną platformą rozwoju. Jest to system o spójnej strukturze, która pozwala na udostępnienie pełnej funkcjonalności we wszystkich obszarach działalności przedsiębiorstwa. W ten sposób znacznie zwiększa się wydajność oprogramowania, oraz rośnie prostota obsługi.

Wdrożenie

Sukces przedsiębiorstwa opierającego się na systemie ERP często wymaga głębokiej przebudowy i zmian w sposobie dotychczasowego funkcjonowania. Wdrożenie jest bowiem skomplikowanym procesem, którego głównym celem jest wybór najlepszych rozwiązań dla branży i ich integracja ze wszystkimi działami w firmie. Stworzymy dla ciebie wyraźną strukturę firmy, dzięki czemu zobaczysz punkty wymagające poprawy i sam ocenisz zakres prac wdrożeniowych.

Proces ten może przeprowadzić nasze biuro rachunkowe. ERP jest bowiem niezwykle skomplikowane, a niewłaściwe bądź błędne wdrożenie oprogramowania może wygenerować więcej strat niż zysków. Skorzystaj z usług specjalistów i ciesz się zrównoważonym rozwojem firmy.

Aktualności